Wydarzenia

banerek  

 

Z okazji przypadającej w tym roku wizytacji pasterskiej w Parafii p.w. Świętego Michała Archanioła w Woźniakowie naszą szkołę odwiedził J.E. ks. dr hab. Wojciech Osial-Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej.
Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości: p. K. Debich - Starosta Powiatu Kutnowskiego, ks. J. Pietrasik- Dziekan i Proboszcz Parafii w Woźniakowie, 
ks. H. Chibowski - Dyrektor Domu Zakonnego Towarzystwa Salezjańskiego w Woźniakowie. 
Pani dyrektor Agnieszka Ryczkowska – w imieniu rodziców, wychowawców OHP, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów- bardzo serdecznie przywitała Biskupa Wojciecha. W swoim przemówieniu opowiedziała o tradycjach i kierunkach rozwojowych szkoły, podkreśliła jak ważne są dla nas wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Dziękując za obecność i modlitwę, wręczyła Biskupowi upominek - rzeźbę lokalnego artysty Jana Szymańskiego. 
Społeczność szkolna bardzo przeżywała tę ważną wizytę. Niezwykle sumiennie przygotowywała się do tego niezwykłego spotkania, chcąc jak najlepiej, z należytą godnością, przyjąć Biskupa Wojciecha.
Na tę okoliczność, młodzież, pod kierunkiem p. N. Kamińskiej i J. Krupińskiej, przygotowała akademię- Żywą lekcje historii nawiązującą do obchodów 100-lecia Niepodległości. Prymus Kaziu- miłośnik historii, uczniowie – Rafałek, Maciuś, Michałek, piękna i mądra nauczycielka Aneta oraz Jakub jako Marszałek Piłsudski ( była również Kasztanka!) doskonale odegrali swoje role – o czym świadczyły reakcje widowni . 
Nasze obawy i lekki stres przed wizytą Ekscelencji okazały się zupełnie niepotrzebne. 
Biskup Wojciech to wyjątkowy człowiek, z dużym poczuciem humoru, który rozumie młodzież i potrafi do niej dotrzeć. Podczas spotkania opowiadał wiele ciekawych i zabawnych anegdot, rozdawał cukierki, zachęcając onieśmielonych uczniów do rozmowy 
i zadawania pytań. Nie zabrakło oczywiście duchowego przesłania. Biskup Diecezji Łowickiej podzielił się z nami historią o powołaniu kapłańskim oraz opowiedział dwa przepiękne podania : o hrabim i kowalu oraz Indianach. Z pewnością zapamiętamy słowa Biskupa będące morałem każdej opowieści - Trzeba wiedzieć, gdzie uderzać i Pamiętajcie, żeby karmić dobrego wilka. 
Po uroczystości na sali gimnastycznej wszyscy zaproszeni goście udali się do szkoły na słodki poczęstunek. 
Mamy nadzieję, że przy okazji kolejnej wizytacji parafialnej Biskup Diecezji Łowickiej znów zaszczyci nas swoją obecnością!

TECHNIK TRANSPORTU KOLEJOWEGO

kolej

TECHNIK SPEDYTOR

sped

PATRONATY W ZS4

AMZ SA

Mapa

INFORMACJA KORONAWIRUS

KV

Uczestniczymy w programach

bezpszk eko ohp robosntortograffitiupbip

ologowanie

 

powiat

Jednostka Organizacyjna

Powiatu Kutnowskiego

WSPÓŁPRACUJEMY Z FIRMAMI:

Zakład Cukierniczy „WASIAKOWIE”

Zakład Cukierniczy „OZDOWSCY”

Piekarnia Witonia

Piekarnia Sójki

Piekarnia Krośniewice

Zakład Samochodowy Brzdęk w Wierzbiu

Zakład Samochodowy Jędrzejczak w Bardzinku

Zakład Samochodowy Miniszewscy w Kutnie

Zakład Samochodowy Paczkowscy  DIESEL-SERVICE w Kutnie

Zakład Samochodowy „GUMET” w Kutnie

Zakład Samochodowy Krukowski w Kutnie

Zakład Fryzjerski Klijo w Kutnie

Zakład Fryzjerski Adama Szubki Studio Fryzur w Kutnie

Zakład Fryzjerski „ U Ilony” w Kutnie

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Koniarek  Kozia Góra

Zakład Elektryczny Wasielewski Kutno

 

Zakład Elektryczny ELEKTROBUD Ziętek w Kutnie

Zakład Elektryczny OLEK w Kutnie

Zakład Elektryczny Zielak w Kutnie

Zakład Remontowo-Budowlany Dach –Bud Tomasz Lach w Kutnie

Zakład Remontowo-Budowlany Kaczmarek w Ostrowach

Zakład Remontowo-Budowlany MIK-BUD Andrzej Mikołajczyk w Kutnie

Zakład Remontowo-Budowlany „Budoterm” w Kutnie

Zakład Hydrauliczny SANIBUD w Kutnie

Zakład Hydrauliczny Kwiatkowski w Kutnie

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe  Ewa Ozdowska Kutno

MPC SERVIS w Kutnie

NETSTAR s.c.Malinowscy w Kutnie

Zakład Transportowy MARBIN w Kutnie,

PKS Kutno,

MZK Kutno,

Agroma POLSAD w Kutnie,

GRUAU POLSKA w Daszynie,

TONSMEIER CENTRUM Kutno