W dniu 14 października 2019 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy zaproszeni goście, zebrali się tłumnie na sali gimnastycznej. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się jedna z największych szkolnych uroczystości w ciągu roku: święto nauczyciela oraz ślubowanie klas pierwszych.
Pani dyrektor Agnieszka Ryczkowska powitała wszystkich przybyłych oraz wręczyła nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły. Jednocześnie wyraziła podziękowanie pracodawcom za trud, okazane serce oraz zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodzieży z Zespołu szkół nr 4 w Kutnie – Azorach. Zaszczytny tytuł „Przyjaciela Szkoły” otrzymali w tym roku właściciele zakładu „P.P.H.U. Elbema” – panowie Marek Misztal i Przemysław Bielicki, a także właścicielka „Atelier Fryzjerskiego” – pani Magdalena Kaźmierczak. Pani dyrektor wręczyła także statuetkę panu Piotrowi Siemianowskiemu – dyrektorowi Zakładu Linii Kolejowych w Warszawie za działania na rzecz rozwoju szkoły i uczniów. W imieniu dyrektora nagrodę odebrali: pan Dariusz Broda – naczelnik Działu Kontroli Instruktażu Zakładu Linii Kolejowych w Warszawie oraz pani Agnieszka Tufalska – starszy instruktor do spraw ruchowych. Przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych w Warszawie wręczyli stypendia dla wyróżniających się uczniów technikum o kierunku kształcenia: technik transportu kolejowego.
Następnie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Złożyli życzenia naszym drogim pedagogom i pracownikom szkoły, wręczając przy tym symboliczne kwiaty. Potem miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz ceremonia pasowania na ucznia Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie – Azorach.
Po części oficjalnej rozpoczęła się akademia, którą w tym roku przygotowali uczniowie klasy II wa i III wa, zwłaszcza konferansjerki Katarzyna Stasiak i Ola Jędrzejczak. W pomoc w przygotowaniu byli także zaangażowani uczniowie klasy II TI odpowiedzialni za nagłośnienie – Kacper Sobczak i Adam Szałkowski oraz tegoroczni maturzyści z klasy IV TKI: Łukasz Kaźmierczak, Arkadiusz Smulczyk, Patryk Prasał i Jakub Zimowski. Warto wymienić Andrzeja Lewandowskiego z klasy I TP oraz Sarę Berlińską z klasy I TG, którzy ubogacili naszą akademię śpiewem i grą na trąbce i ukulele.
Na końcu uroczystości ponownie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Ryczkowska.
Wręczyła nagrody i dyplomy dla młodzieży zaangażowanej m.in. w szkolną imprezę sportowo – rekreacyjną „Pożegnanie Lata”. Złożyła także raz jeszcze najlepsze życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły oraz podziękowała wszystkim za przybycie i udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej.

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

energ