Wydarzenia

banerek  

 

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, który do historii przeszedł jako papież Jan Paweł II, ogłoszony świętym przez swojego następcę.
Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski po 455 latach, następcą św. Piotra niebędącym Włochem i najmłodszym papieżem od 1864 roku. Jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był drugim co do długości w dziejach kościoła.
Polska była krajem, który Papież odwiedzał najczęściej. Do ojczyzny odbył 9 pielgrzymek. Odbył 104 podróże apostolskie przemierzając cały świat i głosząc ewangelię. Odwiedził 129 narodów.
Jan Paweł II był wielkim przyjacielem i wychowawcą młodzieży. Do końca ziemskiego życia czuł szczególną więź emocjonalną z młodymi.Papież kochał młodzież i stawiał jej wymagania, mobilizując w ten sposób do rozwoju w kierunku świętości. Do młodzieży zgromadzonej na Jasnej Górze w 1983 roku mówił: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Szczególnie dobitnie zabrzmiało jednak przesłanie papieskie na Westerplatte w 1987 roku: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić”.
Jan Paweł II wzywał młodych, aby nie lękali się młodości, głębokich pragnień szczęścia, prawdy i piękna. Chciał, aby własne powołanie życiowe budowali na poszanowaniu prawdy, godności i praw osoby ludzkiej, aby wreszcie poszukiwali Chrystusa i kochali Go jako Tego, który nigdy nie zawodzi.


https://www.youtube.com/watch?v=gy3YVT1HNlk

https://www.youtube.com/watch?v=gy3yvt1hnlk&fbclid=iwar0i-v4o-rqhpgpiyjogkq6zsytwvz_fnbluxto8tw5ddp_gqnb7j5bbm98","dossierUrl":"https://www.youtube.com/watch?v=gy3yvt1hnlk&fbclid=iwar0i-v4o-rqhpgpiyjogkq6zsytwvz_fnbluxto8tw5ddp_gqnb7j5bbm98"}" style="font-family:Helvetica, Arial, sans-serif;color:rgb(28, 30, 33);font-size:14px;background-color:rgb(255, 255, 255);cursor:default;display:inline-block;float:none;padding:0px 0px 0px 4px;position:relative;top:2px;z-index:1">
 

TECHNIK TRANSPORTU KOLEJOWEGO

kolej

TECHNIK SPEDYTOR

sped

PATRONATY W ZS4

AMZ SA

Mapa

INFORMACJA KORONAWIRUS

KV

Uczestniczymy w programach

bezpszk eko ohp robosntortograffitiupbip

ologowanie

 

powiat

Jednostka Organizacyjna

Powiatu Kutnowskiego

WSPÓŁPRACUJEMY Z FIRMAMI:

Zakład Cukierniczy „WASIAKOWIE”

Zakład Cukierniczy „OZDOWSCY”

Piekarnia Witonia

Piekarnia Sójki

Piekarnia Krośniewice

Zakład Samochodowy Brzdęk w Wierzbiu

Zakład Samochodowy Jędrzejczak w Bardzinku

Zakład Samochodowy Miniszewscy w Kutnie

Zakład Samochodowy Paczkowscy  DIESEL-SERVICE w Kutnie

Zakład Samochodowy „GUMET” w Kutnie

Zakład Samochodowy Krukowski w Kutnie

Zakład Fryzjerski Klijo w Kutnie

Zakład Fryzjerski Adama Szubki Studio Fryzur w Kutnie

Zakład Fryzjerski „ U Ilony” w Kutnie

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Koniarek  Kozia Góra

Zakład Elektryczny Wasielewski Kutno

 

Zakład Elektryczny ELEKTROBUD Ziętek w Kutnie

Zakład Elektryczny OLEK w Kutnie

Zakład Elektryczny Zielak w Kutnie

Zakład Remontowo-Budowlany Dach –Bud Tomasz Lach w Kutnie

Zakład Remontowo-Budowlany Kaczmarek w Ostrowach

Zakład Remontowo-Budowlany MIK-BUD Andrzej Mikołajczyk w Kutnie

Zakład Remontowo-Budowlany „Budoterm” w Kutnie

Zakład Hydrauliczny SANIBUD w Kutnie

Zakład Hydrauliczny Kwiatkowski w Kutnie

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe  Ewa Ozdowska Kutno

MPC SERVIS w Kutnie

NETSTAR s.c.Malinowscy w Kutnie

Zakład Transportowy MARBIN w Kutnie,

PKS Kutno,

MZK Kutno,

Agroma POLSAD w Kutnie,

GRUAU POLSKA w Daszynie,

TONSMEIER CENTRUM Kutno