Kutno, dnia 29.01.2021r.

KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 W KUTNIE-AZORACH

Informuję, że w okresie od 1 do 12 lutego 2021r.

ogranicza się w częścifunkcjonowanie szkoły.

• Zajęcia on-line będą realizowane w pełnym zakresie zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć
    z przedmiotów ogólnokształcących oraz przedmiotów zawodowych teoretycznych .

W celu uzupełnienia nauczania on-line, zróżnicowania form pracy lub problemów technicznych
z Internetem nauczyciel może udostępnić materiały do pobrania poprzez dziennik elektroniczny Librus.

• Zajęcia z przedmiotów zawodowych praktycznych mogą być prowadzone w szkole w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

• W przypadku decyzji o konieczności realizacji zajęć zawodowych praktycznych w szkole uczniowie zostaną o tym poinformowani co najmniej dwa dni przed zajęciami .

• Uczniowie branżowej szkoły I stopnia będący młodocianymi pracownikami realizują zajęcia praktyczne
    u pracodawców

• Zajęcia zawodowe praktyczne w klasie II TP- technik elektryk (pomiary elektryczne, montaż
    i konserwacja instalacji elektrycznych ) odbywać się będą u pracodawcy (o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika ).

• Zajęcia zawodowe praktyczne w klasie I TP- technik fotografii i multimediów ( przygotowanie materiałów cyfrowych ) odbywać się będą u pracodawcy (o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika ).

• Dla uczniów, którzy nie mogą uczyć się zdalnie w domu ( np. warunki domowe, brak Internetu niepełnosprawność ucznia) będzie organizowane nauczanie stacjonarne w szkole
    z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole.

• Podczas pracy zdalnej obowiązują Zasady organizacji zadań ZS nr 4 w Kutnie-Azorach
    z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

• Kursy dokształcania teoretycznego będą odbywać się zdalnie.

Bardzo proszę o systematyczne śledzenie komunikatów na stronie internetowej szkoły, szkolnym fb oraz
w dzienniku elektronicznym.

Agnieszka Ryczkowska